استودیو تولید محتوا و سالن کنفرانس مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه خوارزمی در مساحت ۲۰۰ مترمربع در سال ۱۳۹۸ اجرا گردید. برای ساخت این استودیو دو واحد اداری تجمیع شدند و سالن کنفرانس و استودیو تولید محتوا و سالن اداری برای ضبط صدا و ویدئو اجرا گردید.

مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه خوارزمی 1
مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه خوارزمی 3

استودیو ضبط تصویر

 این استودیو در اتاقی به متراژ ۱۵ مترمربع برای تدریس اساتید اجرا گردید. دیوارها و سقف این استودیو توانایی مهار صدا را نداشتند و برای مهار صدا عایق بندی صدا اجرا گردید. یکی از دیوارها را با تعبیه پنجره مناسب به اتاق کنترل ارتباط دادیم که علاوه بر ارتباط صوتی بین صدابردار و استاد ارتباط تصویری نیز برقرار شود. برای تصویربرداری از سوژه مد نظر از سه پرده مخملی در سه رنگ مشکی و سبز و سفید استفاده گردید. برای پوشش کف استودیو از موکت پرز بلند استفاده شد. دیوار و سقف در انتها توسط پنل آکوستیک جاذب صدا (اسفنجی هرمی) پوشانده شد.

استودیو ضبط صدا (پادکست)

برای ضبط صدا و تولید کتاب صوتی برای دانشجویان دو استودیو تک نفره به متراژ حدودی ۲ مترمربع تعبیه گردید و از یک جهت به اتاق کنترل ارتباط داده شدند. هوای داخل استودیو به وسیله هواکش تهویه میگردد و در این استودیوها نیز برای پوشش کف از موکت استفاده شده است. ارتباط داخل استودیو با اتاق کنترل و شخص صدابردار علاوه بر پنجره بین آنها توسط هدفون نیز برقرار میشود. برای اینکه بتوانیم فیش های کارت صدا و هدفون را بین دو اتاق انتقال دهیم از پچ پنل با چهار جک (دو عدد XLR و  TRS) استفاده گردید. برای آسایش اساتید محلی در نزدیک استودیوی صدا و تصویر برای استراحت در نظر گرفته شد.

مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه خوارزمی 5
مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه خوارزمی 7

سالن کنفرانس

سالن کنفرانس به متراژ حدودی ۱۰۰ مترمربع اجرا گردید. محل در نظر گرفته شده برای سالن در دو جهت دارای پنجره بود و صدای محیط بیرونی به داخل سالن وارد میشد. برای عایق بندی صدا دیوار کاذب عایق صدا اجرا گردید. ارتفاع سقف سالن کم و محدود بود و برای آکوستیک سقف از پنل آکوستیک جاذب صدا به همراه سقف شبکه اجرا گردید. پوشش کف توسط موکت پرز بلند انجام گردید. در سالن کنفرانس از صندلی های پارچه ای ضخیم استفاده شد که به دلیل تعداد این صندلی ها و جذب صدا توسط کف و سقف عملا نیاز به جذب بیشتر صدا توسط پنل آکوستیک صدا نبود.