آنچه خواهید خواند:

آکوستیک اتاق کنفرانس

آکوستیک اتاق کنفرانس یا یک اتاق کنفرانس آکوستیک، یعنی یک اتاق کنفرانسی که به طور ویژه برای کاهش مویز و بهبود صدا طراحی شده است. این اتاق ها معمولا دارای دیوار های بازتابنده صدا و پوشش های جذب صدا هستند که به کاهش انعکاس صدا و بهبود صدای تکرار شونده در اتاق کمک می کنند. همچنین شیشه های دو جداره با خصوصیات اکوستیک مناسب می توانند برای جلوگیری از نفوذ صدا از بیرون به داخل اتاق استفاده شوند.

اتاق های کنفرانس به دلیل مساحت زیاد و همچنین عدم استفاده از وسایل واحد مسکونی مانند مبلمان، تابلو، فرش یا موکت و همچنین به دلیل حضور چند نفر در یک زمان نیاز به استفاده از پنل های آکوستیکی دارد تا سخنران بتواند به راحتی و به وضوح سخنرانی کند و همچنین شنونده صدایی رسا و بدون انعکاس بشنود.

آکوستیک اتاق کنفرانس 1

 

 

راهکار

در تصویر فوق که تماشا می کنید صدایی که از اسپیکر خارج می شود پس از برخورد با سطوح شیشه ای و سقف و دیوار ها منعکس شده و سپس به درون میکروفن باز می گردد و باعث پخش مجدد صدا می گردد.

برای رفع این مشکلات از دو مدل پنل استفاده می شود. مدل اول پنل های جاذب صدا که بر روی دیوار و سقف قرار میگیرد و مدل دوم پنل های پخش کننده صدا که روبروی شخص سخنران و بر روی سقف قرار می گیرد.

پنل جاذب صدا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *