اتاق آکوستیک

برای اکثر ما پیش آمده است که برای خواندن کتاب و یا تمرین موسیقی نیاز به مکانی ساکت و دور از همهمه داشته باشیم. اتاق آکوستیک پرتابل این امکان را برای شما فراهم می کند در منزل و یا محل کار خود مکانی ساکت داشته باشید تا بتوانید به دور از سر و صدای محیط به فعالیت دلخواهتان بپردازید.

اتاق آکوستیک
001-secure

با کیفیت ترین ها

اتاقک پرتابل آکوستیک
اتاق آکوستیک آماده
002-rate

محبوب ترین ها

اتاق آکوستیک پرتابل چیست؟

اتاق آکوستیک پرتابل به اتاقی گفته می شود که به راحتی قابلیت جابجایی مکرر داشته باشد و این جابجایی صدمه‌ای به اتاق و کیفیت صدا در آن نزند این جابجایی میتواند در محل نصب اتاق باشد و یا در مکانی دیگر باشد. اتاق پرتابل آکوستیک از قطعاتی با وزن محدود تشکیل میشود که قابلیت جابجایی در طبقات را نیز داشته باشد.

کاربردهای اتاق آکوستیک

اتاقک آکوستیک کاربردهای زیادی دارد که از کاربردهای مهم آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساختار اتاق آکوستیک پرتابل

ساختار اتاقک به این شکل است که اتاقک از قطعات با ابعاد استاندارد ساخته می شود و به گونه ای طراحی گردیده است که قطعات تشکیل دهنده آن قابلیت افزایش قطعه و کاهش قطعه داشته باشند و همچنین باز و بسته شدن مکرر آن آسیبی برای اتاق آکوستیک نداشته باشد. اتاق آکوستیک بر روی چرخهایی نسب می گردد که توانایی تحمل وزن اتاق و مصرف کننده اتاق را به راحتی داشته باشد. اتاق آکوستیک مساحت کمی را اشغال می کند و به همین دلیل می توان آن را در هر فضایی به کاربرد.

نکته مهمی که در ساخت اتاق آکوستیک اهمیت زیادی دارد استفاده از اسکلت چوبی و صفحه های چوبی در ساختار اتاق آکوستیک پرتابل است ، شرکت آکوبان برای ساخت اتاق آکوستیک از چوب چندلایه استفاده میکند که باعث سبکتر شدن اتاق آکوستیک می گردد.
اگر در ساخت اتاق آکوستیک پرتابل از فلز استفاده شود نیاز است تمهیداتی برای وزن بالای اتاق و همچنین عبور صدا در فلز دیده شود. همچنین اگر بجای استفاده از چوب از MDF استفاده شود درون اتاق به صورت مداوم گازی تولید می شود که باعث سوزش چشم و مجاری تنفسی می شود.

پنجره در اتاق آکوستیک پرتابل

اولین راه ارتباطی داخل اتاق آکوستیک با بیرون آن پنجره می باشد و وجود پنجره اهمیت زیادی دارد، از آنجایی که شیشه توانایی کافی برای منع عبور صدا را ندارد نیاز است تمهیداتی در نظر گرفته شود تا کمترین صدا از پنجره عبور کند. در طراحی اتاق آکوستیک پرتابل پنجره با چهار جداره شیشه و فاصله هوایی مناسب در نظر گرفته شده است تا بتوان به عایق بندی با کیفیت مطلوبی دست یافت.

عایق بندی صدا برای اتاق آکوستیک 

برای اینکه بتوانیم به عایق بندی صدای مطلوبی در اتاق آکوستیک برسیم نیاز است فضای داخل اتاق عاری از هرگونه درز و شکافی باشد و به همین دلیل هوا در اتاق ثابت میماند و جریانی با بیرون ندارد، و باعث مشکل گرم شدن هوای داخل اتاق آکوستیک می شود. برای حل این مشکل شرکت آکوبان هواکشی در نظر گرفته است که هوای بیرون اتاق را در مسیری طولانی که با جاذب های صدا محصور شده اند عبور می دهد و سپس از طریق کانال مجزا و عایق صدا هوای تازه وارد اتاق می شود.

پنجره در اتاق آکوستیک
ابعاد اتاقک آکوستیک

ابعاد اتاق آکوستیک پرتابل

کوچکترین ابعاد برای اتاق آکوستیک 150 سانتیمتر در 150 سانتیمتر می باشد که کاربری متنوعی از جمله شنوایی سنجی، اتاق سکوت، اتاق دوبلاژ، اتاق مطالعه میباشد. بزرگترین ابعاد اتاق آکوستیک 200 در 300 سانتیمتر می باشد. ارتفاع داخل اتاق آکوستیک پرتابل 200 سانتیمتر می باشد و ارتفاع بیرون آن 245 سانتیمتر می باشد. اتاق اکوستیک پرتابل در اندازه متوسط نیز طراحی و ساخته میشود که بنا به درخواست کارفرما تعیین می گردد.

نظر شما مهم است

برای شما اینجاییم

عضویت در خبرنامه

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .